Czy krem przeciwzmarszczkowy na noc powinna używać każda kobieta?

Krem przeciwzmarszczkowy na noc, na dzień i wiele jeszcze innych propozycji. Pewnie każda kobieta zastanawia się kiedy przychodzi ten pierwszy moment, że należy już zacząć takie kosmetyki stosować. Oczywiście sprawa nie jest prosta i pewnie wiele kobiet nie wie kiedy to robić. Przede wszystkim jak to w życiu nie ma jednej recepty, która będzie się zawsze dobrze sprawdzać i będziemy z niej zadowoleni. Każda kobieta jest inna, każdej zależy na innym efekcie i to jak wiadomo ma największe znaczenie.

Zaczynamy z delikatnym kremem

Wydaje się, że taka magiczna granica to 30 lat, gdy już sporo kobiet profilaktycznie zaczyna myśleć o kremach przeciwzmarszczkowych. Dlatego w sklepach znajdziemy liczne kremy 30+, 40+, 50+. To wszystko sprawia, że ten wybór jest rzeczywiście duży, ale producenci już sami nam podpowiadają co wybrać w konkretnej sytuacji. Dla kobiety w wieku powyżej 30 lat raczej przygotowywane są kremy, które mają ochronić przed ewentualnymi zmarszczkami jakie mogą się pojawić. To właśnie taka sytuacja, w której rzeczywiście jeszcze tych zmarszczek nie ma, ale stosowanie kremu może ochronić przed ich pojawieniem się. Natomiast kremy 40+ raczej kierowane są do tych kobiet, u których te oznaki starzenia się skóry są już zauważalne i rzeczywiście trzeba się z nimi liczyć, dlatego również krem jest nieco mocniejszy, ma bardziej zaawansowany skład. Podobnie kremy 50+,. Które można rzecz, że już wyciągają cały możliwy arsenał do walki ze zmarszczkami i wszystkie liczące się składniki.

Dwa kremy czy jeden krem przeciwzmarszczkowy na noc?

Często pojawiające się pytanie to takie, które będzie odnosić się do tego czy używać jednego czy od razu dwóch kremów na dzień i na noc. Decyzja oczywiście będzie uzależniona od tego jaki stan skóry ma dana osoba. Co do zasady wydaje się, że jeszcze dla osoby powyżej 30 roku życia wystarczy jeden krem Richevon, ale potem można postawić na krem przeciwzmarszczkowy na noc i na dzień, by tą ochronę i pielęgnację zapewnić skórze przez cały dzień. Wtedy można liczyć na zadowalające efekty tejże pielęgnacji.

6 thoughts on “Czy krem przeciwzmarszczkowy na noc powinna używać każda kobieta?”

  1. ja zamiast kremu nakładam na twarz olejki 🙂 różany ostatnio i fajnie mi rozjasnia twraz i nie trzeba nic wiecej i najbardziej jest to wydajne
    na dzien krem na zmarszczki, teraz akurat richevon mi sie skonczyl i musze zamowic,

  2. Ja tam sie nie sugeruje tymi napisami 40+ i tak dalej bo poco i tak kazdy ma podobny sklad tylko cena sie roznia
    najlepiej stawiac na naturalna pielegnacje bo te chemiczne dodatki wiecej szkodza niz pomagaja niestety

  3. A co powinien zawierać taki krem, żeby pomagał rzeczywiście na zmarszczki? bo ja używałam już chyba ze sto i każdy jest tak nieprzyjemny, ściąga niesamowicie i mam ciągle wrażenie, że mam na twarzy jakąś skorupę. Muszę chyba zainwestować w ten richevon, może on inaczej zadziałą,..

  4. Każda może nie, ale myślę, że kobieta 30+ już powinna jakiś delikatny krem na zmarszczki stosować 🙂 Żeby później nie było za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *