Dlaczego warto zrobić makijaż permanentny?

makijaż trwały oczu

Makijaż permanentny lub kosmetyczny jest szybko rozwijającą się branżą zdrowia i urody. Jeżeli mamy cienkie brwi lub są bardzo słabo widoczne, taki makijaż może nam skutecznie pomóc. Z kolei makijaż permanentny ust może zastąpić szminkę i podkreślić linię warg. Dzięki temu makijażowi mogą też ładnie zniknąć blizny na ustach. Po makijażu permanentnemu rzęs, możemy odłożyć kredkę lub ołówek do oczu, śmiało na kilka lat. Makijaż permanentny oczu również jest chętnie wybierany przez pacjentki.

Przede wszystkim pamiętajmy, że należy dokładnie sprawdzić referencje kosmetologa. Warto też poprosić o rozmowę z byłymi klientami. Poprośmy o obejrzenie zdjęć przed i po zabiegu. Ważne jest, aby współpracować z licencjonowanym pracownikiem. Upewnijmy się, że używa on sterylnych rękawiczek i sterylizowanego sprzętu. Trwały makijaż wymaga odpowiedniego przygotowania od osoby, która go wykona.

Zalety makijażu permanentnego

Jeśli nie wiesz jak odpowiedzieć na pytanie makijaż permanentny co to jest, to przede pamiętaj, że jest to swoisty rodzaj tatuażu. Najbardziej oczywistą zaletą takiego makijażu jest duża oszczędność czasu. Kobiety, które mają napięty harmonogram, daleko pracę lub liczne zobowiązania, nie muszą się już martwić swoim makijażem. Nie zmyje się po pływaniu, ćwiczeniach czy makijażu. Ponadto osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub upośledzonymi zdolnościami motorycznymi, takimi jak zapalenie stawów, choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane, często decydują się na makijaż permanentny. Osoby, które mają słaby wzrok, mogą się zdecydować na trwały makijaż z tego samego powodu.
Istnieją również kosmetyczne powody, dla których ludzie wybierają taki makijaż permanentny ust. Po zabiegach rekonstrukcyjnych, szczególnie twarzy lub piersi, makijaż permanentny może przywrócić normalny wygląd skórze.

Jak się wykonuje makijaż permanentny?

Jego wykonanie przypomina robienie tatuażu. Osoba, która go wykonuje, używa igły, która wnika w skórę i uwalnia pigment. Kluczowe są tutaj właściwa sterylizacja, techniki i licencja. Zanim zostanie zrobiony pełny makijaż, zostanie wykonana próbka, aby sprawdzić ewentualną reakcję alergiczną. Następnie będzie można wybrać kolor, biorąc pod uwagę porady i sugestie pracownika. Następnie używa on sterylnego pióra chirurgicznego do szkicowania obszaru, który ma być wytatuowany, a następnie nakłada znieczulający żel na skórę. Za pomocą wydrążonej, wibrującej igły stosuje pigment w górnej warstwie skóry. Za każdy razem, gdy igła wnika w skórę, pigment jest uwalniany. Możemy poczuć lekkie ukłucie.  Trzeba odczekać około trzy tygodnie, aby kolor miał stały odcień.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

Makijaż wystarcza na 3-5 lat.

Dlaczego warto wybrać dobry salon?

Makijaż permanentny brwi może być wykonany metodą piórkową, cieniowania lub włosową. Warto wybrać dobry salon,który doradzi, jaka metoda jest najlepsza. Warto bowiem pamiętać, że jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi – metody są bardzo różne. Makijaż permanentny brwi metoda piórkowa daje niesamowicie naturalny efekt, a przy tym niewidoczny dla początkujących obserwatorów. Opiera się na rekonstrukcji pojedynczych włosków.  Makijaż permanentny brwi metoda cieniowania polega na pigmentacji na skórze kształtu łuku brwiowego  w postaci cienia. Najczęściej nakłada się pigment w jednym kolorze.  Makijaż permanentny brwi metoda włoskowa jest bardzo naturalny. W wyglądzie nasze brwi będą zbliżone do naturalnych. Profesjonalne salony zapewniają klientom kunszt, wygodę i bezpieczeństwo. Praca zatrudnionych tam osób jest naturalna i dostosowana do naszych potrzeb. Korzystają one z najbezpieczniejszego sprzętu i przestrzegają wszelkich standardów higieny. Stosują znieczulenie, dlatego zabiegi są bezbolesne, dlatego warto zapłacić nieco więcej, aby cieszyć się świetnymi efektami. Poświęćmy trochę czasu na wybór dobrego salonu.

Makijaż permanentny brwi przeciwwskazania

Do podstawowych przeciwwskazań należy przyjmowanie leków sterydowych, infekcje skóry, łuszczyca i cukrzyca.

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE

Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl

1 thought on “Dlaczego warto zrobić makijaż permanentny?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *