Kwas hialuronowy na zmarszczki mimiczne – cena zabiegu

Zmarszczki mimiczne są szczególnie trudne do usunięcia jeśli już się pojawią. Wynika to z faktu, iż występują  na skutek intensywnych i długotrwałych ruchów mięśni naszej twarzy i to również na ich poziomie zachodzą trudne lub niemożliwe do usunięcia zmiany. Niektóre kobiety wdrażają działania profilaktyczne zanim jeszcze dostrzegą zmarszczki (m. in. kremy przeciwzmarszczkowe np. Richevon), inne batalie rozpoczynają domowymi sposobami gdy już mają pierwsze linie na twarzy, a jeszcze inne od razu sięgają po najcięższą ale jednocześnie jedną z najskuteczniejszych broni w walce z nimi czyli po zabieg medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy przy zmarszczkach mimicznych

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej cieszących się dużym zainteresowaniem i jednocześnie zaufaniem pacjentek jest kwas hialuronowy na zmarszczki mimiczne, którego cena jest uzależniona od ilości zużytych ampułek, rodzaju preparatu, głębokości i ilości zmian. Koszt przeprowadzenia iniekcji w jednej okolicy twarzy rozpoczyna się najczęściej od około 800 zł.

Jak wygląda zabieg?

W czasie wizyty w gabinecie specjalista przeprowadza dokładny wywiad i określa problematyczne partie skóry, czyli miejsca w których zostanie zaaplikowany kwas hialuronowy. Po zastosowaniu miejscowego znieczulenia dokonywane są delikatne nakłucia i wprowadzenie substancji w głąb skóry. Efekty widoczne są natychmiastowo, jednak na skutek funkcji wiązania cząsteczek wody przez kwas hialuronowy po upływie około tygodnia możemy obserwować pełniejszy i bardziej zadowalający rezultat. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może powrócić do codziennych czynności. Zaleca się jedynie unikanie zanieczyszczania miejsc po wkłuciach.

Jak często należy powtarzać zabieg kwasem hialuronowym?

Jeśli jest to nasz pierwszy zabieg to efekt utrzyma się około 6-8 miesięcy i po tym okresie konieczne będzie jego powtórzenie. W przypadku kolejnych iniekcji zwykle okres widocznych rezultatów nieco się wydłuża – maksymalnie do roku. Czas ten uzależniony jest również od tego jaka okolica twarzy została poddana procedurze oraz od naszych indywidualnych cech.

Kwas hialuronowy a botoks

Obie metody są bardzo popularnymi procedurami medycyny estetycznej. Czas trawa jednego i drugiego zabiegu, ceny jak i okres utrzymywania się rezultatów znajdują się na zbliżonym do siebie poziomie. Różnica dotyczy przede wszystkim tego jak działają.

Kwas hialuronowy to substancja otrzymywana w sposób technologiczny jednak identyczna, z tą jaka w sposób naturalny występuje w naszej skórze. Poddając się zabiegowi ostrzykiwania z jego zastosowaniem niejako uzupełniamy niedobory tego składnika, jakie pojawiają się wraz z wiekiem. Mamy więc gładką skórę a nasza twarz pozostaje łącznie z mimiką niezmieniona i niczym nieograniczona.

Botoks czyli toksyna botulinowa nie występuje naturalnie w naszej skórze. Jego wprowadzenie w postaci ostrzykiwania prowadzi do porażenia zakończeń nerwowych w mięśniach, do których zostanie podana, a co za tym idzie pojawia się coś na kształt miejscowego paraliżu, który powoduje napięcie i wygładzenie skóry w danej lokalizacji. Podanie zbyt dużej ilości botoksu lub nieumiejętne jego wstrzyknięcie może spowodować niekorzystne zmiany na twarzy w postaci przerysowanych grymasów. Znikną one dopiero po upływie około pół roku, gdy preparat przestanie działać.

W przypadku kwasu hialuronowego raczej nie mówimy o przedawkowaniu, a niekorzystne efekty można cofnąć – jednak tylko w pierwszej dobie po zabiegu z zastosowaniem hialuronidazy. Botoks jest pod niektórymi względami ryzykowny, jeśli jednak wykonuje go doświadczony lekarz ryzyko nieprawidłowości znacznie spada.

Analizując sposób działania obydwu substancji można wysunąć tezę, że być może oddziaływanie botoksu będzie korzystniejsze, w przypadku zmarszczek o charakterze mimicznym. Jednak wyniki zabiegów przeprowadzonych u różnych pań wskazują również na wysoką skuteczność kwasu hialuronowego. Więc kwestia wyboru najlepszej metody pozostaje do indywidualnego rozważenia przez każdą z nas.

4 thoughts on “Kwas hialuronowy na zmarszczki mimiczne – cena zabiegu”

  1. Kurna bym musiała chyba sprzedać nerkę…
    no ale powinno się jednak jakoś zapobiegać temu co się dzieję z cerą bo jak już zmarszczki będą głębokie to nie bardzo ;/

  2. Na płytkie zmarszczki polecam richevon bo jest w stanie po paru tygodniach je usunąć 🙂
    Głębokie to już większy problem i trzeba włączyć poważniejsze metody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *