Popularne zabiegi kosmetyczne na zmarszczki

Coraz bardziej przeszkadza Ci starzenie się skóry i chcesz pozbyć się zmarszczek. Wiesz już, że kosmetyki (np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon) i domowe metody to dla Ciebie za mało i poszukujesz bardziej konkretnego rozwiązania. Być może zaczęłaś nawet wertować oferty klinik medycyny estetycznej i… przytłacza Cię ilość przeróżnych możliwości!

Zabiegi kosmetyczne na zmarszczki

Najbardziej znanym i wciąż jednym z popularniejszym zabiegów są zastrzyki z toksyny botulinowej. To też chyba najbardziej kontrowersyjna metoda, do czego przyczyniły się krążące w kolorowej prasie zdjęcia znanych osób, którym zastrzyki zostały wykonane nieumiejętnie. Konsekwencją może być przesadzony efekt – twarz wygląda sztucznie, wręcz martwo i plastikowo. Jednakże to kwestia podania zbyt dużej ilości substancji, gdyż prawidłowo wykonane obstrzykiwanie daje estetyczne efekty. Cała wizyta trwa około 30 minut. Metoda ta pozwala na likwidację zmarszczek o różnej głębokości, jest bezpieczna, bezbolesna i niemalże od razu można wrócić do swoich normalnych zajęć. Minusem jest likwidowanie jedynie pojedynczych bruzd (np. w obszarze czoła), więc jeżeli zależy nam na poprawie gęstości skóry na całej twarzy, warto rozważyć inne metody. Zaletą są wyraźne rezultaty, utrzymujące się przez około 6 – 8 miesięcy. W tym czasie toksyna rozluźnia mięśnie, dzięki czemu zmarszczki zostają wygładzone.

Zabieg nie będzie konieczny, jeżeli zastosujesz sposoby podane przez polki.pl

Dla osób, które chcą dokonać liftingu całej twarzy, wygładzić zmarszczki i poprawić elastyczność cery doskonałym wyborem są zabiegi wykonywane przy pomocy nici. Przed wykonaniem implementacji osobom szczególnie wrażliwym na ból może zostać podany środek znieczulający. Sama procedura polega na wszczepieniu chirurgicznych, specjalnych, rozpuszczalnych nici, ułożonych w kratę. Jeżeli nici mają chropowatą powierzchnię, wyraźny efekt widoczny będzie zaraz po zabiegu, gdyż skóra zostanie mechanicznie naciągnięta dzięki maleńkim haczykom. Jednak prawdziwe rezultaty widoczne są po kilku tygodniach, gdy nici się rozpuszczają. Wokół nich następuje silne odbudowywanie kolagenu, cera intensywnie się regeneruje. Zmarszczki zostają wygładzone, poprawia się gęstość i jędrność skóry. Najistotniejszy jest jednak fakt, że efekt utrzymuje się przez około 10 lat! To metoda bardzo skuteczna, nawet w przypadku głębokich zmarszczek, a przy tym dająca naturalny efekt. Cała procedura jest w pełni bezpieczna i bez urazowa. To najskuteczniejsza terapia dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek i poprawić jakość skóry na lata.

Ostatni zabieg to propozycja dla osób, które nie oczekują spektakularnych efektów, a chcą raczej odświeżyć wygląd. Chodzi o jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej – mezoterapię. To zabieg, którego celem jest wprowadzenie w głąb skóry substancji aktywnych (np. kwas hialuronowy). Wyróżniamy dwa rodzaje : mezoterapię igłową oraz bezigłową. Do pierwszego rodzaju zabiegu wykorzystuje się specjalną głowicę z mnóstwem mikro igiełek, które nakłuwają skórę i mechanicznie wprowadzają preparaty kosmetyczne. W drugiej wersji wykorzystuje się głowice, która działa na skórę prądem. Oba rodzaje mezoterapii są bezpieczne i bezbolesne. W zależności od stanu skóry oraz oczekiwanych efektów, lekarz może zalecić wykonanie serię do 10 zabiegów. Sama wizyta trwa 30 – 40 minut i nie trzeba się do niej przygotowywać. Zaraz po wyjściu z gabinetu można wrócić do normalnych obowiązków, choć lepiej unikać ekstremalnych temperatur, słońca oraz chlorowanej wody. Efekty są widoczne po kilkunastu dniach i utrzymują się przez 6 – 8 miesięcy. Skóra staje się gęstsza, bardziej elastyczna i napięta. Pamiętać jednak należy, że głębokie, utrwalone bruzdy nie zostaną całkowicie wyprasowane. Wyraźnie odmłodzony zostaje jednak ogólny wygląd skóry.

Chcąc wybrać spośród mnóstwa dostępnych zabiegów kosmetycznych na zmarszczki, należy zastanowić się nad potrzebami naszej skóry. Mezoterapia to dobra propozycja dla osób, które chcą delikatnie odmłodzić wygląd. Jeżeli natomiast oczekujesz spektakularnych, ale wciąż naturalnych efektów, które będą się utrzymywać przez lata, najlepszym wyborem będzie implementacja nici.

8 thoughts on “Popularne zabiegi kosmetyczne na zmarszczki”

  1. Ja miałam zabieg takim urzedzeniem harmony xl i dziewczyny idzcie na to bo efekty sa niesamowite po calej serii 😀 a jak sie pakiet kilku zabiegów wykupi to jest taniej!! skora młodsza o 10 lat 🙂

  2. Na mezoterapię chodze co i raz i bardzo lubię więc cieszę się że polecacie
    poza tym jakieś dobre kremiki i można walczyć

  3. O nie bolesne zabiegi to nie dla mnie więc nici odpadają tak smao jak ostrzykiwanie więc zostanę przy laserem

  4. ja byłam kiedyś na takim zabiegu że było urządzenie wyglądające jak długopis z igłami i tam były jakieś ampułki z serum i to się wstrzykiwało ale nie było to jakies bolesne a nawet przyjemne tylko nie pamiętam jak to się nazywało

  5. Na razie mi kosmetyczka poleciła richevon i kupiłam to bo mam 30 lat więc nie potrzebujęjeszcze zabiegów ale za 5 lat pewnie już bedę musiała skorzystać z lasera czy coś 😀

  6. A czy ktoś próbował podjąć inne działania? Proponujecie raczej podobne podejście, ma ktoś może inne doświadczenia w tej kwestii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *