Usuwanie zmarszczek cennik zabiegów

Objawy starzenia się skóry można skutecznie zniwelować. Szpetne zmarszczki, które pojawiają się na twarzy, daje się usunąć poprzez realizację nieinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Ich skuteczność porównywana jest do operacji plastycznych przy użyciu skalpela. Medycyna estetyczna jest jednak o wiele bardziej bezpieczna, efekty zabiegów naturalne a dochodzenie do doskonałego, młodego wyglądu znacznie tańsze.

Poniżej przedstawiamy najczęściej wykonywane zabiegi, wraz z opisem ich przebiegu oraz kosztem, jaki się z nimi wiąże. Warto przy tym zaznaczyć, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są dobierane zawsze indywidualnie. Specjalista bierze pod uwagę stan skóry, ogólną kondycję pacjenta oraz jego preferencje.

Peelingi chemiczne

Peeling lekarski to w pełni nieinwazyjny zabieg odmładzający. Polega na nakładaniu na twarz specjalnie dobranej mieszaniny związków chemicznych i kwasów, których zadaniem jest przede wszystkim złuszczanie naskórka. Właściwe stężenie substancji prowadzi do przenikania w głąb skóry. Dzięki temu pobudzają one kolagen i elastynę do naturalnej odbudowy. W efekcie skóra zostaje wygładzona i odpowiednio napięta.

Aby peelingi chemiczne dały spektakularny efekt, należy wykonać całą serię tego rodzaju zabiegów. Skład preparatu zawsze dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Cena jednego zabiegu oscyluje wokół kwot od 100 do 250 złotych. Ich ilość i częstotliwość wykonywania zostaje uzgadniana podczas pierwszej wizyty w gabinecie dermatologicznym.

Osocze bogatopłytkowe

To innowacyjny zabieg, podczas którego wykorzystuje się osocze z krwi pacjenta. W pierwszym etapie pobierana jest krew w ilości od 5 do 25 ml. Następnie, w specjalnym urządzeniu, krew poddawana jest wirowaniu, by oddzielić osocze od czerwonych krwinek. Osocze wstrzykiwane jest następnie w bruzdy i wiotką skórę. W efekcie twarz odzyskuje młody i świeży wygląd, zmarszczki znikają. Wszystko to przy użyciu w pełni naturalnego preparatu, bo pochodzącego przecież z organizmu pacjenta.
Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym dają natychmiastowe efekty. Aby je utrwalić, warto powtórzyć tzw. wampirzy lifting 2-3 razy w miesięcznych odstępach czasu. Jeden zabieg to wydatek rzędu 900 – 2000 złotych.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja, która produkowana jest naturalnie przez ludzki organizm. Początkowo wykorzystywano ją w medycynie. Ze względu na jej doskonałe właściwości nawilżające, zaczęto doceniać ją również w kosmetologii. Dzisiaj zabiegi wypełniające z kwasem hialuronowym są popularne na całym świecie. To tzw. zabiegi lunchowe, które trwają dosłownie kilka minut i nie skutkują żadnymi skutkami ubocznymi. W miejsce zmarszczek wstrzykuje się preparat na bazie kwasu hialuronowego z dodatkiem kompleksu witamin. Całość trafia w głąb skóry, gdzie pobudza tkanki do odbudowy jednocześnie wypełniając wgłębienia skóry. Efekt widać od razu, ale na ten ostateczny należy poczekać kilka tygodni. Koszt zabiegu to średnio 500-1500 złotych.

Botoks

Botoks, czyli toksyna botulinowa to doskonała alternatywa dla operacji chirurgicznych. To najczęściej wykorzystywany sposób na usuwanie zmarszczek. Cennik zabiegów tego rodzaju zadowala, bo na botoks w wybranej partii skóry trzeba wydać tylko 400-800 złotych. Właśnie tyle kosztuje wygładzenie zmarszczki mimicznej na czole, w kącikach ust czy nad górną wargą.

Sam zabieg trwa kilka minut, polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w mięsień tkanki skórnej. W efekcie zmarszczki zostają wygładzone, bo mięsień zostaje w pełni unieruchomiony. Botoks daje efekty czasowe, zabieg trzeba powtórzyć po 4-9 miesiącach. Sprawdź, co o botoksie mówi kraina-stylu.pl

Laserowe usuwanie zmarszczek – cennik

Laseroterapia jest jedną z najbezpieczniejszych metod usuwania zmarszczek. Zabiegi polegają na wykorzystaniu lasera frakcyjnego – wiązki światła wnikają w głąb skóry i pobudzają ją do naturalnej regeneracji. Zabieg trwa kilka, kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesny. Laseroterapia nie wywołuje żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Aby jednak efekty były zadowalające, należy wykonać całą serię zabiegów. O ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz. Jeden zabieg kosztuje około 500 złotych. Cała kuracja to wydatek rzędu 3000 złotych.

5 thoughts on “Usuwanie zmarszczek cennik zabiegów”

  1. „zadowala, bo na botoks w wybranej partii skóry trzeba wydać tylko 400-800 złotych.” – no ciekawe kogo zadowala 😀 to ja już wolę przy richevonie zostać 🙂

  2. Na razie byłam na peelingach chemicznych i jestem zadowolona ale boję się ze bede musiala z tych droższych rozwiazań skorzystać niedługo, bo skóra robi się coraz bardziej wiotka

  3. Czyli naprawdę wychodzi na to, że botox się opłaca najbardziej.. Ciekawe.
    A po takich zabiegach bez problemów można nadal używać takiego np. richevonu i nie wejdzie w reakcje żadne ze skórą wtedy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *