Zabiegi kosmetyczne na zmarszczki mimiczne

To w jaki sposób poruszamy swoją twarzą robiąc najróżniejsze miny silnie wpływa na jej wygląd, który ulega stopniowym zmianom z roku na rok. Konsekwencją tego jest pojawienie się zmarszczek mimicznych, które większość z nas postanawia usunąć idąc na regularną wojnę. Rozwiązań, których próbujemy jest wiele. Najczęściej rozpoczynamy od tych mniej inwazyjnych i stopniowo przechodzimy do bardziej wymagających dążąc do jak najlepszego efektu.

Biała broń w walce ze zmarszczkami mimicznymi

Za taki rodzaj broni można uznać wszystko co robimy samodzielnie. Zaliczymy tu odpowiednią pielęgnację – kremy przeciwzmarszczkowe np. Richevon), gimnastykę twarzy, masaże, domowe metody na pozbycie się zmarszczek. Słowem wszystko to co możesz zrobić we własnej łazience nie ingerując w żaden sposób w ciągłość naskórka ani nie stosując substancji o silnym oddziaływaniu. Więcej o właściwej pielęgnacji dowiesz się czytając artykuł na styl.pl

Broń palna a zmarszczki mimiczne

Idąc o stopień wyżej, szukamy bardzie ekskluzywnych i efektywnych zabiegów, które umożliwią nam rozwiązanie problemu. W tym celu decydujemy się na zabiegi kosmetyczne na zmarszczki mimiczne. Jest ich wiele i zwykle to specjalistka w gabinecie zaproponuje nam odpowiednie rozwiązanie dla nas po przeprowadzeniu dogłębnej analizy naszej cery.

Jakie zabiegi kosmetyczne na zmarszczki mimiczne?

Face Lifting czyli odmładzanie za pomocą prądu. Bez obaw nic nam nie grozi, zabieg jest wbrew pozorom bardzo delikatny i nie powoduje jakichkolwiek nieprzyjemnych odczuć. W czasie gdy urządzenie jest włączone możemy odczuwać jedynie lekkie szczypanie. W pierwszej kolejności wykonywane jest oczyszczenie twarzy, następnie ulokowane zostają elektrody pomiędzy którymi płynie prąd powodując delikatną gimnastykę naszych mięśni. Następnie wykorzystywana jest ampułka lub serum o działaniu liftingującym i nakładana maska kolagenowa z drobinami złota. Cały zabieg zajmie ponad godzinę, a jego koszt zaczyna się od około 250zł.

Mezoterapia bezigłowa to zabieg nie naruszający ciągłości naskórka, który wykonamy w gabinecie kosmetycznym. Specjalista nakłada na skórę, po jej oczyszczeniu specjalny preparat, zawierający witaminy A, C oraz E, kwas hialuronowy oraz kofeinę. Z zastosowaniem specjalnej głowicy urządzenia przeprowadza masaż, który pochłania około 20 minut. Na zakończenie nakładana jest specjalna maska hydrożelowa. Cały zabieg zajmuje około godziny, a jego koszt rozpoczyna się od około 250 zł.

Ultradźwięki to metoda dość powszechnie wykorzystywana w kosmetyce. Zabieg jest skuteczny i przyjemny. W usuwaniu zmarszczek mimicznych wykorzystuje się specjalny żel zawierający m.in. kwas hialuronowy, następnie za pomocą specjalnej głowicy, która emituje ultradźwięki dokonuje się wprowadzenia substancji w głąb skóry. Następnie wykonywany jest masaż i nakładana maseczka o działaniu odżywczym. Całość pochlania około 1,5 godziny, a koszt zabiegu może wynieść około 300 zł.

Ciężka broń w walce ze zmarszczkami mimicznymi

Tu zaliczymy wszystkie zabiegi medycyny estetycznej, przede wszystkim te przebiegające z naruszeniem ciągłości naskórka czyli wszelkie ostrzykiwania. Znajdzie się również miejsce dla odmładzających, liftingujących i wygładzających zabiegów chirurgii plastycznej.

Z całą pewnością w gabinetach kosmetycznych dostępna jest znacznie większa ilość zabiegów i urządzeń, które mogą pomóc nam w wygładzeniu skóry i pozbyciu się zmarszczek mimicznych, niżeli te opisane powyżej. Jednak moim zdaniem są one godne uwagi, ze względu na swoje działanie i skuteczność, z których można czerpać korzyści dla skóry nie tylko na płaszczyźnie zmarszczek ale jej całościowego wyglądu i młodości na długie lata.

1 thought on “Zabiegi kosmetyczne na zmarszczki mimiczne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *