Zmarszczki pod oczami jak się pozbyć – przyczyny i zabiegi

Zmarszczki to nieestetyczne zagłębienia na skórze, które pojawiają się wraz z wiekiem. Trzeba jednak mieć na uwadze, że to nie tylko czas sprzyja ich powstawaniu. Bruzdy mogą pojawiać się też w wyniku innych czynników. Mowa tu o uwarunkowaniach genetycznych, stosowanej diecie, czynnikach zewnętrznych, takich jak smog czy promieniowanie słoneczne. Istnieją też różne rodzaje zmarszczek. Te, które pojawiają się jako pierwsze, to zmarszczki mimiczne. Proces ich powstawania rozpoczyna się już około 20-go roku życia a widoczne zaczynają być w wieku 25-ciu lat. Początkowo widać zmarszczki pod oczami. Jak się pozbyć tych niekorzystnych niedoskonałości skóry? Jakie metody są skuteczne? Co stanie się, jeśli problem będzie bagatelizowany? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Zmarszczki pod oczami jak się ich pozbyć?

Wiele zależy od rodzaju zmarszczek. Wyróżnia się te mimiczne, które powstają w wyniku gestykulacji mięśni twarzy, słoneczne, które są efektem działania promieni słońca czy grawitacyjne, które postępują wraz z wiekiem.

Wybierając metodę zwalczania bruzd, należy mieć również na uwadze miejsce, w którym są one widoczne. Jako pierwsze powstają zmarszczki pod oczami. Zabiegi muszą być w ich przypadku delikatne, bo wokół oczu skóra jest najcieńsza i najbardziej podatna na podrażnienia. Równocześnie mogą pojawić się zagłębienia skóry na czole i wokół ust – na takie zmarszczki oferowane są zupełnie inne sposoby ich zwalczania.

Z problemem starzenia się skóry i jej nadmiernej wiotkości najlepiej wybrać się do dermatologa lub kosmetologa. Tylko wykwalifikowany lekarz może zalecić odpowiednią terapią. Doskonałą alternatywą dla operacji plastycznych są dzisiaj zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dużą skutecznością wykazują się również profesjonalne kremy przeciwzmarszczkowe (np. Richevon).

Skuteczne metody usuwania zmarszczek

Mezoterapia, mikrodermabrazja, laseroterapia, wolumetria, złote nici, botoks, wypełnienie kwasem hialuronowym. To tylko niektóre z nieinwazyjnych i w pełni bezpiecznych metod niwelowania zmarszczek na twarzy. O ich doborze powinien decydować medyk, zwracając uwagę na indywidualne potrzeby i preferencje pacjenta. Pod uwagę powinno brać się również rodzaj zmarszczek i ich umiejscowienie. Inne zabiegi dedykowane są na zmarszczki na czole, wokół ust czy zmarszczki pod oczami.

Zmarszczki pod oczami – przyczyny

Przyczyny ich powstawania są równie istotne. Nigdy nie powinno się podejmować samodzielnej walki z niedoskonałościami skóry twarzy. Nieodpowiednio dobrane zabiegi mogą być po prostu nieskuteczne.

W przypadku delikatnej skóry wokół oczu idealną metodą jej wygładzania będzie mezoterapia (wstrzyknięcie witaminowego preparatu pobudzającego komórki do naturalnej regeneracji), laseroterapia (laserem frakcyjnym) oraz odżywcze maski na bazie kwasu hialuronowego i witamin A, B5, C oraz E.

Zmarszczki pod oczami – zabiegi

Skóra, szczególnie ta w okolicach oczu starzeje się bardzo szybko. Jeśli problem powstania pierwszych bruzd zostanie zbagatelizowany, już za kilka lat widoczne będą bardzo głębokie zagłębienia. Są one dużo trudniejsze w usuwaniu, a zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą nie dać tak szybkich i dobrych efektów.

Zmarszczkom warto zapobiegać, opóźniać proces ich powstawania, zanim jeszcze staną się w ogóle widoczne. W tym celu można realizować zabiegi, takie mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne. Codzienna pielęgnacja skóry twarzy powinna się zaś odbywać przy zastosowaniu odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych. Te najlepsze będą zawierać kwas hialuronowy, koenzym Q10 i witaminę A, C oraz E.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *